top of page
Я, так навчаю!

 

Творчий звіт Усової Алли Анатоліївни демонструє ступінь її педагогічної майстерності, сприяє виявленню проблем, над якими ще варто попрацювати.

- Що б ви обрали, якби в одній руці, «тримали » істину, а в іншій – прагнення до неї? Дуже часто перед нами постають питання: як пізнати істину, як досягти успіху, як поповнити свій життєвий досвід, як сформувати здатність до життєвого проектування, до здійснення власного життя.

Сьогодні ми будемо працювати на уроці, не забуваючи про проблему – як пізнати істину, як сформувати здатність до свідомого і творчого визначення, як досягти успіху.

Інтернет-урок

Ідея уроку, який підготували і провели для ліцеїстів І курсу вчителі математики Усова А.А. та Жихарєва Т.В., полягає у тому, що два вчителя одночасно проводять уроки в різних навчальних класах  з однієї паралелі, але за допомогою скайпу одночасно слухають пояснення нового матеріалу, отримують завдання для розв’язання та закріплення, бачать один одного та слідкують за роботою  у  паралельному класі, разом дивляться відео фрагменти, що стосуються виховного аспекту уроку, пишуть відповіді на інтерактивній дошці  та заповнюють опорні учнівські конспекти.

Урок відбувається в онлайн-режимі, вчителі працюють в унісон, задають темп уроку, відеосюжети та презентаційний матеріал додають яскравості, робота з конспектами та таблицями на дошці -  динамізму.

Урок технічно насичений, виховний аспект яскраво завуальований яблуками, прихованими на вчительському столі та розрахований на дві академічні години. 

Інновації

Нововведення (інновації) не виникають спонтанно, а постають результатом системних наукових пошуків, аналізу, узагальнення педагогічного досвіду. 

Наявність інноваційного потенціалу педагога визначають наступні чинники:

- творча здатність генерувати нові ідеї;

- високий культурно-естетичний рівень, освіченість, інтелектуальна глибина і різнобічність інтересів;

- відкритість особистості педагога новому і сприйняття різних ідей, думок, поглядів, концепцій, що базується на толерантності особистості, гнучкості та широті мислення.

Творчий викладач, учитель, вихователь має широкі можливості і необмежене поле для інноваційної діяльності, оскільки на практиці може експериментувати і переконуватися в ефективності методик навчання, коригувати їх, здійснювати докладну структуризацію досліджень навчально-виховного процесу, пропонувати нові технології та методи навчання.

Доказ кращих справ.

Кожна людина є маленькою зірочкою, блиск якої освічує її життя. Ця зірочка спонукає людину бути активною, творчою, ініціативною, талановитою. У нашому ліцеї теж є така зірочка. Творчий звіт вчителя української мови та літератури Мельник Олена Анатоліївна

 

Я спішу на урок, де чекають мене

Такі щирі й допитливі очі.

Я не щуюся знов, як урок промине

І я з класу піду неохоче.

Потім знову урок, знову зустріч з дітьми

Гріють душу мою їхні очі.

Хоч в ліцеї біжать невблаганно роки,

Та я іншої долі не хочу!

 

Тижні педагогічної майстерності методичних комісій 

 

Кожен учитель – це людина, обдарована у якійсь галузі життєдіяльності. Спираючись на свою майстерність, учитель розвиває творчі здібності й у своїх учнів.

 Актуальними були тижні педагогічної майстерності вчителів на зимових канікулах та березні. Педагоги-практики в межах тижня представили досвід своєї роботи з використання на уроках інноваційних педагогічних технологій

Метою заходів були популяризація наукових, методичних, психологічних аспектів роботи вчителів. Протягом тижнів вчителі методичних комісій гуманітарних та природничо-математичних дисциплін взяли активну участь у акції «Розфарбуй свій настрій», у тренінгу «18 речей, які роблять творчі люди», в екскурсії у бібліотеку № 8 та на «відмінно» пройшли тест-діагностику з визначення свого темпераменту. 

Аматорський навчальний відеофільм

 

Основи здоров'я – предмет надзвичайно потрібний дітям у подальшому житті. Як їх зацікавити та подати потрібну інформацію у найкращій формі?

 

Вчитель з основ здоров'я Скоропадська С.О. вирішила цю проблему просто – створила власний відеофільм, акторами в якому були самі діти. Вони виступали у ролі казкових персонажів, які давали конкретні поради. А влаштував мандри по відомих казках знаменитий казкар Олє Лукойє.

 

Перегляньте нашу казку та отримайте знання у ігровій формі. Єдине прохання:не судіть нашу гру строго. Адже ми ще не справжні чарівники, а тільки вчимося! 

bottom of page