top of page

Проектна діяльність вчителів та ліцеїстів

     Метод проектів - один з нових видів діяльності, який використовується у освітньому процесі нашого закладу. В основі методу проектів лежить розвиток пізнавальних навичок дітей, педагогів,  уміння їх орієнтуватися в інформаційному просторі, організовувати процес пізнання, який повинен завершитися реальним результатом. Цей результат можна побачити, осмислити, застосувати в реальному практичному житті.

"Покупки у моєму житті"

 

Ліцеїсти IV курсу разом з вчителем англійської мови Фіялко О. П. працювали над проектною роботою  «Покупки у моєму житті». Мета роботи була – застосування англійської мови в повсякденній діяльності. Учні практично використовували знання, уміння та навички мови під час екскурсії до супермаркету та придбання товарів. Вони показали комунікативні вміння, багатий словниковий запас та правильне його застосування.

Вихованці зрозуміли, що знання англійської мови є необхідним для тих людей, які планують подорожувати за межами України. Ці навички полегшують спілкування між людьми, роблять їх комунікабельними і впевненими в собі. Така проектна робота забезпечує всебічний та гармонійний розвиток особистості. 

"Про що нам розповідають ремесла"

 

У 2013-2014 навчальному році вчитель хімії Скоропадська С.О. разом з ліцеїстами І курсу працювали над проектом «Про що розповідають ремесла».

Цей проект був результатом факультативних занять «Хімія у нашому житті» . Його метою було ознайомити дітей з прикладним аспектом хімії.

Можна неодноразово повторити теоретично склад та застосування ,приміром, глини. Але знання запам'ятаються назавжди, якщо відчути цей матеріал своїми руками та зробити з нього бодай маленький предмет. А потім знайти у літературі та в Інтернеті  все цікаве про історію гончарства.

Саме таким шляхом ми і пішли. А яке задоволення одержали діти, коли побували на справжній кузні та на власні очі побачили пластичність металів!

"Ми вирощуємо кристали"

 

Ідея проекту «Ми вирощуємо кристали» з'явилася спонтанно під час вивчення теми з хімії «Розчини».

 

Вирішили вирощувати кристали ліцеїсти ІІ курсу, але їх в цій нелегкій та цікавій справі підтримали і першокурсники.

 

Учні вчителя хімії Скоропадської С.О. завзято взялися до роботи. Вони цілих 3 місяці старанно вирощували кристали повареної солі, мідного купоросу і навіть міді.

 

Кристали вийшли в нас чудові: блакитні, білі й кольорові! І вчитель і учні отримали масу позитивних емоцій.

«Перлини української та світової літератури»

Проекти, які організували вчителі української та світової літератури з ліцеїстами І-ІV курсів, можна об’єднати під загальною назвою «Перлини української та світової літератури», присвячені творчості І.Я.Франка, Т.Г. Шевченка, літературним етапам «Античність», «Срібне століття», «Золоте століття», «Цитата тижня»,  формують нові знання, бажання пізнавати світ через власну творчість та колективну працю, сприяють набуттю учнями життєвого досвіду.  Ці проекти – це творчість, гра, пізнання, дослідження, самоосвіта, самовиховання. Учні під керівництвом Корнійчук О.С., Мельник О.А. та Курманчук О.С.  знаходили цікаву інформацію, аналізували та   презентували її. Підсумковим етапом проектів є:

  • Відкритий навчально-виховний захід «Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми  збережемо».

  • Тематичні панно «Вічне слово І.Франка».

  • Альбом за технологією «скрапбукінг» «Античність».

  • Творча робота за технологією «декупаж» «Срібне століття», «Золоте століття».

  •  «Жива» книга «Цитата тижня».

   

Патріотичне виховання в дії

 

Вчитель Смоляр  І.В. з ліцеїстами 1-4 курсів  працювала  над проектом «Велика Вітчизняна війна», присвячений  70-літтю Дня Перемоги.

 

Ця робота-це усвідомлення  трагедії  українського  народу під час війни, розуміння  єднання  нації, виховання патріотизму, любові  до рідної  землі, поваги до старшого покоління та історичного минулого.

 

   Цей проект можна визначити, як  творче середовище, у якому виховується нова  людина, творча  особистість. Ця проектна робота допомогла ліцеїстам  усвідомити трагедію українського народу під час війни. Дала можливість формувати та висловлювати власну точку зору на історичні події, вільно мислити.

Біологічні проекти

 

Кожна дитина, кожен учень – це індивідуальність, особистість, яка має притаманні лише їй психологічні, інтелектуальні, пізнавальні, творчі здібності. І основне завдання вчителя Волик Г.П. – уміння правильно оцінити навчальні можливості,знання та вміння кожної дитини. Це можна досягти, використовуючи метод проектів.

 

Навчально-дослідницький біологічний проект «Павуки – знайомі незнайомці.»

  • Я вибрав цей проект тому, що, коли я був маленьким, я боявся павуків, а тепер мені навіть цікаво дізнаватися про життя павуків. Я вирішив дослідити цих загадкових тварин і розповісти  про них своїм молодшим товаришам. Ряд поширений повсюдно. Існує давньогрецька легенда про те, чому павуки отримали таку назву.   

(Гайдук Б.. 41 група)

 

Математика скрізь

 

Математики всіх країн єднайтесь!

  Поєднати одночасно великих математиків світу можливо за допомогою цього проекту. Дуже просто це зробити, якщо на географічній карті відмітити Грецію, де жив Піфагор. Францію, де епоху мушкетерів народився Рене Декард, відомий на весь світ швидше як філософ ніж математик, Німетчину, яку прославив Фрідріх Гаус  та Росію де жив Лобачевський.

 

Математика в спорті

  Чи може існувати спорт без математики? А математика без спорту? Скрізь куди не поглянь одна суцільна математика. Вона проникла скрізь і на стадіон, і в басейн, і на килим для боротьби. Нею користуються як судді так і спортсмени. Віват математиці в спорті!

«10 правил з техніки безпеки та поведінки у кабінеті інформатики»

Дотримання вимог безпеки життєдіяльності усіма учасниками навчально-виховного процесу є запорукою збереження їх життя і здоров’я.

 

Тому перші уроки з предметів природничо-математичного циклу в ліцеї починаються з проведення в навчальних групах інструктажів з охорони праці, техніки безпеки та правилами поведінки учнів у кабінетах.

   

Для досягнення поставленої мети, вчителі в різних вікових групах по-різному проводять первинні інструктажі. Так у цьому навчальному році    Жихарєва Тетяна Василівна  для всіх навчальних груп презентує учнівський навчально-виховний проект: «10 правил з техніки безпеки та поведінки у кабінеті інформатики» у вигляді цікавого відеоролику, де у ролі акторів виступають учні 11 класу.

Математика в моїй майбутній професії - флориста

 

Одна квітка - "знак уваги";

Три - "поваги";

П'ять - "визнання";

Сім - "обожнювання";

Дев'ять - "я у твоїх ніг".

Математика описує реальні процеси, що відбуваються в дійсності, зачіпаючи всі області знання. Вона зустрічається і в мистецтві, і в науці, і в техніці ... і навіть у квітах.

   Мета цього проекту: познайомити ліцеїстів з старовинним японським видом мистецтва екібана, формувати основні правила та закони побудови та складання композицій з квітів, показати зв'язок між математикою та старовинним японським мистецтвом, вчити робити свої квіткові композиції,  розвивати стійкий  інтерес до вивчення живої природи,  виховувати культуру праці, спілкування, навички самоконтролю..

Святкуємо День числа Пі по-новому

 

 Ідея відзначати День народження «числа Пі» підтримують вже три року поспіль у ліцеї. Захід присвячений міжнародному дню числа пі, організований вчителями Жихарєвою Тетяною Василівною та Усовою Аллою Анатоліївною розпочався із математичного флешмобу. Ліцеїсти 12 разом із Мусієць Лесею Іванівною готувалися до флешмобу. Вони склали такі геометричні фігури як: квадрат, трикутник, коло, прямокутник. А в кінці дружно вигукнули: «Піфагор». 

Без мотивації,  але з натхненням гурток «Вишиванка» разом зі своїм наставником Войтенко Катериною Феодосіївною долучилися до акції «Виший число ПІ». Мета цієї акції полягала у тому, щоб і ще раз розвіяти міф про суху та нудну науку, таку як математика,  тим самим  розвивати інтерес учнів до предмету, до вміння працювати в групі,  виховувати доброту, взаємоповагу, готовність прийти на допомогу до того, хто її потребує.

bottom of page