top of page

Участь у конкурсах

 

Сучасний педагог - креативний, артистичний, цілеспрямований, відкритий для всього нового, незрівнянно поєднує в собі інтелект та емоції. Ми не повинні для дітей грати роль світових суддів, а бути наставниками і помічниками у величезному світі інформації. Тому  що це можливість перевірити свої сили, активізувати діяльність, познайомитися з новими людьми. В.А. Сухомлинський писав, що «вчителю треба володіти величезним талантом людинолюбства і безмежною любов'ю до дітей і до своєї праці, щоб на довгі роки зберегти бадьорість духу, ясність розуму, свіжість вражень, сприйнятливість почуттів, а без цих якостей праця педагога перетворюється на муку».

    Конкурс дозволяє побачити себе з боку.  Адже основними завданнями  будь-якого педагогічного конкурсу звичайно є: підвищення професійної майстерності педагогів; вдосконалення та розвиток профільного навчання в сучасній школі; підтримка творчо працюючих педагогів та піднесення престижу вчительської професії. Саме це,  стимулює та надихає вчителів нашої методичної комісії приймати участь у конкурсах. 

Вчителі природничо-математичних дисциплін

 

Так вчителі Усова А.А. та Жихарєва Т.В. стали учасниками конкурсу «Краща розробка місяця», який проводив «Учительський журнал» он-лайн в жовтні 2013. Ними були відправлені методичні розробки уроків з теми «Розв’язування лінійних нерівностей з однією змінною», «Застосування похідної», а також у конкурсі інтернет-урок з теми «Стандартний вид числа. Запис чисел у стандартному вигляді». 

 

Скоропадська С.О. стала переможцем у Всеукраїнському      конкурсі  «Панорама творчих уроків 2014», який проводила газета «Шкільний світ»  з методичною розробкою сценарію позакласного заходу «Хімічна мозаїка»,  надрукованого в №8 за квітень 2014.  Світлана Олексіївна разом з Волик Галиною Павлівною подали матеріал для участі у конкурсі «Парк педагогічної майстерності» - «Система роботи по пропаганді       здорового способу життя у закладі спортивного профілю».  

 

Скоропадська Світлана Олексіївна стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Панорама творчих уроків – 2014», який проводила газета «Шкільний світ» за надрукований сценарій   позакласного заходу «Хімічна мозаїка», №8 квітень 2014 року. А також  журнал «Все для вчителя» за вересень №9 2013р надрукував сценарій позакласного заходу з основ здоров’я «В гостях у казки» і журнал «Позакласний час» №19-20 2013р. В журналі «Все для вчителя» за травень №5 2014р. розробка уроку з хімії «Поширення солей у природі та їх практичне значення». журнал «Все для вчителя» за грудень надрукував цю розробку               

 

Вчителі методичної комісії взяли участь у огляді-конкурсі кабінетів, який був проведений та організований адміністрацією ліцею. Кабінет фізики, завідувач  Пушка Софія Іванівна (аудиторія №5) зайняв ІІІ місце, а кабінет інформаційно-комунікаційних технологій (аудиторія №1),  завідувач  Усова Алла Анатоліївна - ІІ місце.

Вчителі гуманітарних дисциплін вважають, що...

Мета конкурсуполягає у підвищенні престижності праці вчителів, їх ролі в розвитку й вихованні дітей, самореалізації і розкриття творчого потенціалу педагогів.

 

Уроки Корнійчук О.С., Мельник О.А.та Смоляр І.В. надруковані у Всеукраїнському фаховому виданні «Світова література» , «Зарубіжна література» , «Позакласна година», «Історія в школах України».

 

Корнійчук О.С. нагороджена сертифікатом за участь у Конкурсі  педагогічних ідей «Секрет  мого фахового  успіху» та стала учасником конкурсу «Вчитель року-2013» у номінації «Світова література».

 

Зростання професійної активності педагогів відбувається через їхню участь у фахових конкур­сах, одним серед яких є кон­курс у фахових Всеукраїнських педагогічних виданнях на кращий навчально-виховний захід.

 

Основними завданнями конкурсу є удосконалення фахової майстерності вчителя, виявлення досвіду кращих вчителів, популяризація педагогічних здобутків, створення інформаційного освітнього простору, а також привернення уваги представників влади та громадськості до проблем освіти, виховання підростаючого покоління.

  • Що частіше береш участь у конкурсах, то краще. Це новий досвід. Не отримаєш нагороди — зате по­бачиш, почуєш інших, візьмеш на замітку щось нове. Саме тому будь-який результат можна розцінювати як позитивний.

  • Участь у конкурсі — це такий творчий заряд! Учитель, який отримав ви­знання колег, не дозволить собі «псевдоактивність». Але не слід перебільшувати роль конкурсів: у будь- якій справі є «витрати виробництва».

  • Самоповага (не остання річ!) зміцнюється. Розу­мієш, що не така ти вже сіра мишка. Скільки нового в собі відкриваєш!

  • Нині величезна кількість таких захопливих конкурсів!

  • Це школа майстерності, осмислення своєї сис­теми роботи; з'являються однодумці.

 

Беремо участь, організовуємо та проводимо...

 

У цьому навчальному році були проведені олімпіади з предметів природничо-математичного циклу з метою підвищення інтересу до вивчаємого предмету, пошуку обдарованих дітей та здібної учнівської молоді.

 

В олімпіаді з фізики взяло участь 23 ліцеїсти, з біології – 31 ліцеїст, з географії – 34, з інформатики та інформаційних технологій – 10 ліцеїстів,  з математики -9, з хімії – 6.

 

Крім ліцейських олімпіад учні приймали участь у інших конкурсах таких як: Олімпус, Альбус, Бобер, Мультитест. 

 

Повернути учням інтерес до шкільних предметів, зробити на­вчання цікавим, посилиш бажання на­вчатися спонукало й мене до пошуків. На думку вчителів, цьому мають сприяти  олімпіади  та предметні конкурси.

 

В учнів, які постійно беруть участь у конкурсах, олімпіадах, турнірах, виробляється психологічна стійкість до стресових ситуацій, і вони більш упевнено поводяться під час випускної атестації та вступних іспитів, що позитивно впливає на результати. Атмосфера під час підготовки до олімпіади також має бути творчою. Учитель ставить задачу і дає можливість учням висловити свої думки щодо її розв’язання. 

 

  • Ліцейська олімпіада з української мови та літератури

  • Конкурс творчих робіт  до Дня рідної мови

  • Конкурс творів на спортивну тематику «Спортивний шлях – це шлях крізь терни до зірок»

  • Конкурс  на кращих знавців української мови ім.. П. Яцика

  • Конкурс творчих робіт до 200-річчя від Дня народження Т.Г. Шевченка

  • Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»

  • Конкурс творчих робіт «Спортивний шлях на благо миру та миру»

  • ліцейська олімпіада з англійської мови

  • Всеукраїнська предметна олімпіада з англійської мови

  • Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Грінвіч»

 

bottom of page