top of page

кабінет ГЕОГРАФІЇ

Кабінет географії – це творча майстерня для взаємодії вчителя та учня

Кабінет - це навчальний підрозділ середнього загальноосвітнього навчального закладу, оснащений наочними посібниками, навчальним обладнанням, що стосуються при вивченні предмета. У ньому проводяться уроки, індивідуальні заняття, виховна робота з учнями; систематичне підвищення наукової,  педагогічної та методичної кваліфікації вчителя.

Кабінет географії Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури та спорту» розміщений на 2 поверсі; є невеличким, добре освітлюваним та провітрюваним, теплим, затишним і комфортним для учнів і викладача. Всього в класі 26 робочих місць для учнів та робоче місце для вчителя.

 

Ірина Іванівна Котелянець– учитель географії. Вона дуже любить свій предмет і хоче зацікавити ним учнів, тому в класі багато карт і наочного приладдя, щодопомагає орієнтуватися у всій розмаїтості країн, культур і народів, що населяють нашу планету.

Прямо перед учнями – дошка, а праворуч і ліворуч від неї зображення визначних будівель світу.

Найбільш примітною річчю для дітей в класі є великий глобус, що стоїть поблизу дошки на поличці, а під час уроку займає почесне місце на вчительському столі.  

Окремим і важливим структурним елементом навчально-методичного комплексу кабінету  є методичні стенди. Необхідність їхнього оформлення диктується тим, що географічний стенд(Стенди «Фізична географія», та «Соціально-Економічна географія») може дати учневі додаткові знання, викличе інтерес до вивчення предмету та озброїть учня вмінням самому знаходити знання.

Стенд «Інформація для ліцеїста» містить:

-     Список ліцеїстів 31 групи, символику групи, оголошення та привітання; 

-     Критерії оцінювання знань учнів з географії;

-     Правила поводження в кабінеті, техніка безпеки;

-     Графік проведення індивідуальних занять.

Обов’язковим є наявність стенду «Державна символіка»

 

         Політична карта, що висить на стіні розповість як багато у світі країн, як незвичайно називаються в них міста, на фізичній карті України показано розташування рік і озер, гір і лісів.

         У кабінеті географії кожний може знайти що-небудь цікаве для себе. У спеціальній шафі зберігається ціла колекція гірських порід та мінералів, гербарії, акуратні стопочки атласів. Особливою любов’ю школярів користується невелика поличка з багаторічними підшивками журналів географічної тематики, енциклопедії та довідники, де можна прочитати, хто такі монегаски й де живе Дід Мороз, чому багаті шведи і якої національності жителі Люксембургу. А які барвисті там ілюстрації! А от книга про перші експедиції й кругосвітні подорожі. Хто такі вікінги, Христофор Колумб, Фернан Магеллан і Микола Пржевальський? Що вони видатного зробили?

Цікаві оповідання вчителя й чудове оформлення кабінету географії допомогають багатьом учням добре розібратися в предметі та полюбити цю науку назавжди.

А ще цікавими є проектні роботи з географії, наприклад виготовлення декоративного панно «З ароматом кави».

Географія – дуже цікава, але в той же час складна наука. Географ повинен знати й картографію (де розташована та або інша країна), і біологію (флору й фауну країн і континентів), і геологію (на яких породах розташована країна). Географ – і провісник погоди (за багатьма ознаками він може це зробити), і чудовий турист, що вміє орієнтуватися на місцевості й у лічені хвилини встановлювати намет. Він повинен знати й землезнавство, і економічне становище різних країн, а також хто, де й коли був першовідкривачем. Крім того, географ – дуже цікавий співрозмовник, у якого в запасі завжди є трохи цікавих і дивних історій.

 

Слово «географія» у перекладі із грецької мови означає «землеописание». А на нашій Землі стільки цікавого! Земна куля величезна, і кожна країна має своє минуле, свої неповторні особливості.

 

bottom of page